וועדת האתיקה

וועדת האתיקה של לשכת המגשרים

 

אתיקה ואתיקה מקצועית

מקור המונח אתיקה מהמילה היוונית אֶתוֹס (מנהג). עפ”י מילון אבן שושן אתיקה הנה : מוסר , תורת המידות , התורה המתארת את הטוב שיבחר לו האדם ואת הרע שעליו להתרחק ממנו .

 

אתיקה עוסקת בשאלה מהו המעשה הראוי שחובה לעשותו ומסייעת בהבחנה בין טוב ורע. האתיקה ממליצה על כללי התנהגות שינחו את ההתנהגות האישית.

 

פרופ’ אסא כשר הגדיר אתיקה מקצועית בצורה הבאה: “תפיסה סדורה של האידיאל המעשי של ההתנהגות במסגרת מקצועית שהיא מסגרת מוגדרת של פעילות אנושית מיוחדת”.

 

וועדת האתיקה של לשכת המגשרים בישראל

וועדת האתיקה של לשכת המגשרים בישראל כוללת מגשרים חברי לשכת המגשרים. מטרתה של וועדת האתיקה היא לעסוק בסוגיות ובדילמות אתיות ייחודיות למגשרים. וועדת האתיקה דנה בהיבטים אתיים של הגישור ושל התנהלות מגשרים. היא אחראית על הקוד האתי של לשכת המגשרים ועל עדכונו.

 

הוועדה הינה כתובת להפניית שאלות אתיות המעסיקות את המגשרים, חברי הלשכה, בעבודתם היומיומית בגישור והיא אחראית על מתן מענה לשאלות אלו.

בנוסף, הוועדה הינה כתובת לציבור הרחב להפניית שאלות, בקשות ו/או תלונות בגין חשש להתנהגות לא אתית של מגשרים חברי הלשכה אשר פעלו לא כשורה, בניגוד לחוק ו/או בניגוד לקוד האתי של לשכת המגשרים.

 

פנייה לוועדה

לוועדת האתיקה מוזמנים לפנות מגשרים חברי לשכת המגשרים.

בנוסף מוזמנים לפנות לוועדה לקוחות של מגשרים חברי לשכת המגשרים.

 

הפנייה לוועדה היא אך ורק בכתב, יש לשלוח את הפנייה בדואר או בדוא”ל לכתובת של לשכת המגשרים בישראל. נא לציין בפנייה פרטים מלאים של הפונה, כתובת ומס’ טלפון. כמוכן רצוי לתאר בפירוט רב ככל האפשר את פרטי המקרה או השאלה.

 

 

וועדת האתיקה של לשכת המגשרים בישראל עומדת לשירותכם.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן